• Çar. Tem 6th, 2022

Eclipse IDE kod yazarken bize tanımlı nesnelerin, metotların ve kullanılan kütüphaneler içindeki ve bizim yazdığımız sınıfların kullanımında kod tamamlama vasıtası ile bize yardımcı olmaktadır. Şimdi bu kod tamamlama nasıl açılır buna bakalım.

Mac için Eclipse -> Preferences, Windows&Linux için Windows -> Preferences kısmından Preferences ekranını açalım. Gelen ekrandaki arama kutusuna Content assist yazalım.

Gelen seçeneklerden Java -> Editor altındaki Content Assist’i seçelim. Alt kısımdaki Enable auto activation seçeneğine tik koyalım.

Son olarak da Auto activation triggers for Java kısmındaki input alanına şunu yazalım ve Apply ve OK butonuna tıklayalım: .abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Artık kod yazmamız sırasında Eclipse yazdığımız kelimelere en yakın seçenekleri otomatik tamamlama yolu ile bize sunuyor.

Başka yazıda da bu kadar arkadaşlar. Gelecek yazıda görüşene kadar sağlıcakla kalın. Görüşmek üzere

Selam ve Sevgilerimle

Merhaba! Ben İlkay Günel :) İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2016 mezunuyum. Güncel olarak Paycore'da SoftPOS projesinde Java Developer olarak çalışmaktayım. Büyük oranda Java teknolojileri ile uğraşıp kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve bu mecrada öğrendiklerimi sizle paylaşmaya da çabalıyorum :) Hakkımda biraz daha detaylı bilgi için: http://www.ilkaygunel.com/about/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir